'Policia që duam!', 4-vjeçarja humb rrugën teksa kthehej nga kopështi në Dibër, policia e kthen në gjirin e familjes

'Policia që duam!', 4-vjeçarja humb rrugën teksa kthehej nga kopështi në Dibër, policia e kthen në gjirin e familjes

Një tjetër rast është shënuar sot në Dibër, ku policia i është gjendur pranë një vogëlusheje 4-vjeçare e cila kishte humbur rrugën teksa kthehej nga kopshti.

Vogëlushja pasi kishte dalë nga kopshti, kishte ngatërruar rrugën dhe një qytetar e ka ndihmuar duke njoftuar Policinë pasi vajza nuk fliste. Policia e Dibrës duke falenderuar qytetarin për denoncimin, ndërsa konfirmon ngjarjen e ndodhur.

Pas denoncimit nga qytetari, punonjësit e Policisë e kanë marrë vogëlushen O.  dhe e kanë sistemuar në ambientet e zyrës së shërbimeve për qytetarët në DVP.  Më pas Policia menjëherë  ka gjetur adresën e  prindërve të 4 vjeçares duke lajmëruar familjen. Vogëlushja 4 vjeçare  e  gëzuar  nga prezenca e mamasë, me gjuhën e fëmijës  ka shprehur mirënjohjen për ta.

Mamaja e 4 vjeçares  ka falënderuar punonjësit e Policisë dhe qytetarin që kanë ndihmuar vajzën e saj Fotoja e sjellë në redaksinë e Lexo.al nga një qytetar tregon momentin kur efektivi i policisë shoqëron vogëlushen në ambientet e zyrës së shërbimeve për qytetarët në DVP.

Edhe para pak javësh në Tiranë një polic rrugor pa një fëmijë që qante dhe iu kishte humbur prindërve dhe ia riktheu atë familjes.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?