Politikani rus: Po përballemi me një nga ushtritë më të forta

Politikani rus: Po përballemi me një nga ushtritë më të forta

Senatori rus Frants Klintsevich ka deklaruar se operacioni ushtarak rus në Ukrainë po përballet me vështirësi dhe se ushtria ukrainase është një ndër më të fortat dhe më të stërviturat. 

"Operacioni special ushtarak" i Rusisë në Ukrainë po vazhdon me disa vështirësi, sepse ushtria ukrainase është një nga më të fortat dhe më të stërviturat", tha  Klintsevich, duke folur për BBC-në.

Ai pranoi përparimin e ngadaltë të Rusisë në Ukrainë, duke shtuar se ai nuk donte të ofendonte forcat e armatosura ruse.

“Ky operacion nuk është i njëjtë me atë në Afganistan dhe Kaukaz”, tha ai duke shpjeguar dhe  arsyet.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky: Faza më e përgjakshme e luftës ka filluar! Vijojnë bombardimet në Luhansk! Mariupol: Nën rrënojat e tetarit qindra trupa të sjellë nga një varr masiv nga rusët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri