Portieri i Argjentinës paguan 20 mijë paund për të blerë një qen që t’i ruajë medaljen e fituar pas finales së botërorit

Portieri i Argjentinës paguan 20 mijë paund për të blerë një qen që t’i ruajë medaljen e fituar pas finales së botërorit

Qeni roje dhe Emiliano Martinez me Kupën e Botës të fituar

Portieri i Argjentinës dhe Aston Villas, Emiliano Martinez, ka kërkuar të mbrojë medaljen e fituesit të Kupës së Botës duke paguar 20,000 paund për një qen roje.

30-vjeçari ishte një pjesë kyçe e suksesit të Argjentinës në Kupën e Botës, pasi ai mori dorezën e artë dhe bllokoi disa penallti gjatë turneut në Katar, por është kritikuar për veprimet e tij në finale dhe në festime pas fitores.

Martinez ka blerë një qen roje belg Malinois, i cili është përdorur nga SAS dhe US Navy Seals në zonat e luftimit, sipas Daily Star.

Qeni roje thuhet se kushton minimumi 20,000 paund dhe peshon deri në 30 kg. Disa lojtarë janë përpjekur të rrisin sigurinë e tyre në vitet e fundit, për shkak të grabitjeve që janë bërë në shtëpitë e tyre të cilat kanë qenë në shënjestër të hajdutëve.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta dhe portieri francez Hugo Lloris janë ndër yjet e futbollit që kanë blerë qen roje nga kompania në të kaluarën. Ish-yjet e Anglisë, Ashley Cole dhe Jack Wilshere, dhe kampioni botëror i boksit në peshat e rënda, Tyson Fury, kanë përdorur gjithashtu kompaninë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Sulm me dron në Kiev, mbërrijnë 18 Leopardët gjermanë! Moska: Testohen raketa kundër anijeve në Detin e Japonisë! Kemi armë për të fshirë edhe SHBA-në

Sulm me dron në Kiev, mbërrijnë 18 Leopardët gjermanë! Moska: Testohen raketa kundër anijeve në Detin e Japonisë! Kemi armë për të fshirë edhe SHBA-në