Prefekti i Vlorës: Shmanget rreziku nga banesat dhe bizneset në Radhimë! Kabina ka patur defekt, lëshoi shkëndijë

Prefekti i Vlorës Flamur Mamaj ka bërë me dije se është shmangur rreziku pranë banesave në Radhimë, pasi disa vatra zjarri janë vënë nën kontroll. Ai thekson se aktive tani është vetëm vatra në kodër.

"Siç e shikoni situata këtu në Radhimë është qetësuar. Zonat e rrezikut pranë hoteleve janë eliminuar, tani kemi vetëm vatrën sipër në kodër.Të menaxhosh zjarrin në zonat e banurar ka vështirësi. Falenderoj banorët që u angazhuan. Duhet mirëmenaxhuar situata.

Sot kemi patur defekt në një kabinë e cila ka lëshuar shëndijë në një terren të papërshtatshëm për tu ruajtur nga zjarri. Të ketë një ndërhyrje masive të gjerë në këtë zonë,  të bimësisë dhe ferrave pasi vazhdon të jetë  e rrezikshme si zonë pasi ka shumë mjete që lëvizin."


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Defekt në kabinën elektrike, zjarr në Radhimë! Largohen flakët nga shtëpitë e bizneset, aktive vatra në kodër! U rrezikua edhe karburanti


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Ushtarët turq të NATO-s drejt Prishtinës, do shkojnë në Kosovë si forcë shtesë pas tensioneve në Veri

FOTOLAJM/ Ushtarët turq të NATO-s drejt Prishtinës, do shkojnë në Kosovë si forcë shtesë pas tensioneve në Veri