Prej 5 muajsh pa marrë pagat, 20 punëtorë të inceneratorit të Fierit bojkotojnë punën

20 punonjës të inceneratorit të Fierit kanë bojkotuar punën paraditen e kësaj të marte.

Ata bllokuan hyrjen e automjeteve që kryejnë shkarkimin e mbetjeve urbane të 6 bashkive të qarkut Fier.

Punonjësit thonë se arsyeja e bojkotit të tyre është se prej 5 muajsh ata nuk kanë marrë pagat dhe prej muajsh nuk u janë paguar sigurimet shoqërore.

 

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Airbnb thirrje parisienëve: Jepini me qira shtëpitë për Olimpiadën

Airbnb thirrje parisienëve: Jepini me qira shtëpitë për Olimpiadën