Premier League, Mustafi shënon dhe feston me Shqiponjë, Arsenali mposht Cardiffin (VIDEO)

Shkodran Mustafi shpalosi shqiponjën në Kardif, në ndeshjen që Arsenali fitoi 3-2 ndaj vendasve uellsianë, në javën e katërt të Premier League. Mbrojtësi me origjinë shqiptare festoi me shenjën e shqiponjës pasi shënoi golin e parë të ndeshjes, pas një krosimi nga këndi të një tjetër futbollisti me origjinë shqiptare, Granit Xhakës.

Goli i Mustafit dhe festimi me shqiponjë 

Në sekondat e fundit të pjesës së parë, Kardifi me Camarasa. Megjithatë, në minutën e 62-të Aubameyang i dha sërish epërsinë skuadrës së Unai Emery. Uellsianët nuk u dorëzuan dhe gjetën shumë shpejt baraspeshën me Ward. Por, 8 minuta para fundit të kohës së rregullt, Lacazette realizoi golin e triumfit për Arsenalin. 

l.q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni të kënaqur me punën që bëni?

Komento

Komente

  • Ismail: 02/09/2018 20:04

    Kush per inat dhe urrrejtje ndaj shqipotareve,urren edhe vlerat sportive e artistike,Urren formen dhe permbajtjen me civilizuese te qytetarimit evropjan e njerezor.Pershendet jen me Shqiponjen dykrenare simboli e vlgilences dhe qyteterimit evropjan.Po pse te denohen sportistet shqiptar,sic edhe u denuan,Xhaka e Shaqiri vetem pse nuk bejne kryq dhe nuk bejne "dua"por bejne shqiponjen dykrenare qyteruese e cila ver tet duhet te shenderrohet ne pershendetje te pergjithshme dhe ne gjitha rrethanat e pershndetjeve.

    Përgjigju