Premtimi absurd i kandidatit të PD-së në Korçë Mano: Do ju japim kredi që të lani borxhet (VIDEO)

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano, ka filluar fushatën derë më derë duke bërë premtime absurde për qytetarët.

Në një video që ka qarkulluar, shfaqet Mano në një nder familjet, ku i “shpalos” premtimet e tij.

Ai arrin në atë pikë sa premton edhe kredi për familjet e reja që të paguajnë detyrimet.

“Edhe çmimin e energjisë do ta ulim nëse e keni dëgjuar, ndihmën ekonomike do ta dyfishojmë, kempet do t’i rikthejmë për njerëzit, do i japim mundësinë edhe familjeve të reja të marri edhe kredi që të kenë mundësi të paguajnë detyrimet e tyre”, tha Mano.

 

 

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento

Komente

 • Iris: 25/02/2021 03:53

  Jam dakord me /AKREPIN/, eshte praktike e njohur ne perendim.Absurde eshte fakti qe, nga qe eshte praktike e zakonshme e shume e perhapur,asnje ne perendim,nuk e llogarit si premtim zgjedhor,deri sa nje dite te bukur PD e Shqiperise vendos te kandidoje Andrea Manon i cili e kthen te rendomten ne absurde e qesharake.

  Përgjigju
 • Akrepi: 24/02/2021 20:17

  Te japesh kredi , per te likujduar borxhe , eshte metod e aplikuar ne vendet e botes se zhvilluar . Te japesh kredi te tilla , dotethot , te blesh borxhin e individit apo te nje ndermarie , dhe ta likujdosh ate kundrejt bankave . Edhe shteti eshte me fitim , edhe borxheliu , clirohet nga barxhi , edhe banka apo boexhdhenesi likujdohet . Pra , qe te tre palet , kan interes . Tani , per te pjerdhur si ta shikoni , nese jeni keq , clirohuni .

  Përgjigju
 • pash nerin: 24/02/2021 18:54

  me gjith men do e boni kete?do jepni kredi per te paguajtur credite e vjetra?a na e rrufshi...ju pacim...te na rroni sa gjeli i detit se me 26 kur te fitoni i pari qe do ju uroje bideni i amerikes se do ja kaloni dhe asaj ah shqiptar qe sbehesh kurr njeri me keto politike m.ti

  Përgjigju
 • Lalka: 24/02/2021 17:29

  Pirdh se lirohesh

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë