Premtoi 30 mijë dollarë shpërblim për qenin e humbur, futbollisti nuk paguan, detyrohet nga gjykata

Premtoi 30 mijë dollarë shpërblim për qenin e humbur, futbollisti nuk paguan, detyrohet nga gjykata

Futbollisti dhe qeni i tij

Një premtim i dhënë në kushte dëshpërimi se kushdo që do të gjente qenin e tij do merrte 30 mijë dollarë shpërblim ka çuar në gjyq ish futbollistin e Liverpool, Daniel Sturridge, pasi nuk mbajti fjalën e dhënë.

Futbollisti që tashmë luan në Australi kërkoi ndihmë disa kohë më parë se qeni i tij pomeranian i quajtur Lucci ishte vjedhur nga shtëpia në Los Angeles dhe për këtë arsye ofroi një shpërblim.

Reperi Foster Washington, i njohur me emrin e artit Killa Fame deklaron se e gjeti qenin e Daniel dhe ia çoi në shtëpi, por nuk u pagua asnjëherë.  Për këtë arsye ai e dërgoi çështjen në gjykatë, e cila ka vendosur në favor të tij.

Furbollisti është urdhëruar nga një gjykatë që të paguajë 30 mijë dollarë personin që gjeti qenin e tij të humbur.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Artistja polake realizon murale në doganën e Kapshticës

FOTO/ Artistja polake realizon murale në doganën e Kapshticës