Presh me mish viçi nga zonja Albana

Presh me mish viçi

Përbërësit:

 • 800 gr mish viçi
 • 800 gr presh
 • 1 qepë
 • 1 lgj salcë domate
 • 1 lgj oriz
 • 3 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj uthull
 • Majdanoz
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim qepën e grirë imët, më pas shtojmë racionet e mishit dhe vazhdojmë kaurdisjen derisa mishi të ndryshojë ngjyrë. Shtojmë preshin e prerë, orizin, salcën e domates dhe ujë të ngrohtë. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lemë gjellën të gatuhet.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’