President nga grupi i PD? Rama: Nëse kanë një emër që i plotëson kushtet, të na e thonë

President nga grupi i PD? Rama: Nëse kanë një emër që i plotëson kushtet, të na e thonë

1652715414_edirama.jpg

"Nëse opozita ka ndonjë emër nga parlamenti që maxhoranca nuk e ka dhe që i plotëson nevojat që ka sot vendi për një President le të vijnë dhe ta thonë". Kjo ishte deklarata e kryeministrit Edi Rama në përfundim të seancës parlamentare. Ai shtoi se socialistët nuk kanë vënë kushte dhe se thjesht kanë deklaruar që presidenti nuk do jetë nga grupi parlamentar i PS.

"Nuk kemi vënë kushte të tjera. Sigurisht kur hedh sytë nga lëndinat e tjera të parlamentit e vështirë të identifikosh ndonjë president të mundshëm. Nëse ata kanë ndonjë që ne nuk e kemi parasysh që është aktualisht në parlament dhe që i plotëson nevojat që ka sot vendi për një President le të vijnë dhe të na e thonë cili është dhe ta shikojmë. Mbase në kaq vite ka mbetur ndonjë figurë e pazbuluar, po nga sa ne i shohim janë jo vetëm të zbuluar, por edhe të pambulueshëm”, deklaroi Rama.


Lajmi kryesor:

Dështon raundi i parë për presidentin e ri, në Kuvend nuk shkon asnjë emër! Rama: Nuk shoh vullnet nga pala tjetër, do e votojmë vetë në raundin e 4-t! Alibeaj: Propozimi të jetë i opozitës


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Plani Kombëtar i Pastrimit, Rama: Mbresëlënëse rezultatet e një viti! Mirënjohje për  punonjësit dhe vullnetarët

Plani Kombëtar i Pastrimit, Rama: Mbresëlënëse rezultatet e një viti! Mirënjohje për  punonjësit dhe vullnetarët