Presidenti, Berisha pret nesër
Nanon në kryeministri

Presidenti, Berisha pret nesër <br />Nanon në kryeministri
TIRANE- Takimi Nano-Berisha pritet të zhvillohet nesër. Lajmi është konfirmuar për shqiptarja.com nga burime brenda kryeministrisë. Ky është cilësuar një ditë më parë nga lideri historik i së majtës si takimi më I rëndësishëm në serinë e takimeve të tij me liderët politikë që prej shpalljes së ambicjes presidenciale.
Ende nuk ka shumë detaje mbi orën e takimit, por pritet që Nano t’i kërkojë Berishës mbështetjen e mazhorancës për postin e Presidentit, ndërkohë që do shpallë edhe platformën e tij për këtë post.
Burime ende të pakonfirmuara bëjnë me dije se takimi do zhvillohet në selinë e kryeministrisë gjatë paradites.
Nuk dihet se cfarë qëndrimi do mbajë pas këtij takimi Berisha, por dihen qartë qëndrimet e tij të deritanishme se mazhoranca do ketë një kandidat të vetin për president dhe do jetë një nga figurat e njohura në PD.
Ditët ë fundit Nano ka zhvilluar një seri takimesh me liderët politikë. Ai ka takuar kreun e PS Rama, kreun e LSI Meta, kreun e PBDNJ Dule, kreun e PDIU Shpëtim Idrizin dhe kreun e PR Fatmir Mediun.
Dule dhe Idrizi kanë shprehur hapur mbështetjen për kandidimin e NANOS në postin e kreut të lartë të shtetit.
(ns/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet