Presidenti Meta: Shërbimet sekrete, të brendshme dhe të huaja më përgjojnë telefonin

Presidenti Meta:  Shërbimet sekrete, të brendshme dhe të huaja më përgjojnë telefonin

Presidenti Ilir Meta

1637613820_fc6a08acc05746a89a379c6da15eb6bc.jpg

Presidenti Ilir Meta në një intervistë për mediat tha se ai përgjohet nga Shërbimet Sekrete të brendshme dhe të huaja. Meta ka treguar një rast që lidhet me zgjedhjet e 30 qershorit në vendin tonë. Presidenti ka theksuar se gjatë një udhëtimi me avion i kishte telefonuar Gramoz Ruçit, për anulimin e zgjedhjeve, ndërsa ka shtuar se Ruçit i komunikoi vetëm gjërat bazike, pasi sipas tij telefoni i presidentit përgjohej.

“Isha në avion dhe telefonova Ruçin, për anulimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. S’kisha kohë për takim të gjerë shumëpalësh dhe mendova të flas vetë me Ruçin. Sigurisht s’ja thashë të gjitha se telefonat tanë përgjohen. Nga të gjithë përgjohen, të brendshëm dhe të huaj. Por unë se kam problemin me këtë. Jam krenar se s’kam gjë për të fshehur” deklaroi Meta.


Lajmi kryesor:

Meta: Nuk i prisja akuzat e Bashës, ka qenë me muaj të tërë te shtëpia ime! Përgjohem nga shërbimet sekrete, të brendshme dhe të huaja! Berishën e kam mbështetur pasi u shpall non grata


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Prodhonte mina me telekomandë dhe ua shiste grupeve kriminale në Lezhë, pranga 66-vjeçarit! Pamjet nga arsenali i armëve që iu zbulua në banesë

Prodhonte mina me telekomandë dhe ua shiste grupeve kriminale në Lezhë, pranga 66-vjeçarit! Pamjet nga arsenali i armëve që iu zbulua në banesë