Presidenti Meta kalon fundjavën mes maleve e pyjeve të Bizës dhe Martaneshit

Foto e Metës nga Martaneshi

Pas Bjeshkëve të Sharrit, liqenit të Jazhincës apo bukurive të Prevallës, presidenti Meta kësaj rradhe ka kaluar fundjavën mes maleve e pyjeve të Bizës dhe Martaneshit. Duke shpalosur bukuritë e maleve shqiptare shkruan:" Biza ka edhe një liqen shumë të bukur dhe impresionues, të rrethuar nga pyje dhe male, për të cilat duhet treguar kujdes dhe vëmendje,ndërsa monumentet natyrore janë pafund, siç është dhe gjelbërimi i pyjeve dhe maleve drejt Ballenjës në Martanesh."

Meta shfaqet mes barinjve dhe eksploratorëve duke treguar bukuritë e natyrës shqiptare. Meta ishte edhe në Ballenjë të Martaneshit, ku ndodhet Vendi i mirë i Teqesë së Vjetër dhe uron besimtarët bektashinj dhe gjithë besimtarët shqiptarë, cilët këtë javë nisin pelegrinazhin e tyre në malin e shenjtë të Tomorrit.

Sipas Metës ky është një atraksion turistik për shumë turistë shqiptarë dhe të huaj me bukuritë që përmban sic janë shpella e Valit apo objektet e kultit e besimit. Meta:"Një peizazh i bukur malor, midis Bizës dhe Martaneshit, ndodhen disa monumente natyrore, siç është edhe shpella e Valit. Kënaqësi të takoja eksploratorë të huaj dhe vendas të shpellave, të cilët ashtu si edhe unë, ishin mrekulluar nga ky atraksion turistik."

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të pranojnë institucionet shtetërore ulje të pagave si kontribut për situatën e krijuar nga COVID-19?

Komento

Komente

 • Artan: 19/08/2019 23:29

  Opo vazhdo ti neper male

  Përgjigju
 • YYY: 19/08/2019 21:23

  Ky edhe mund t'i shpetoj SPAK-ut, por tashme frika e ka bere punen e vet. Eshte shkaterruar si njeri, edhe dreqit po ja dergove ne mengjes t'a sjelle prap ne darke.

  Përgjigju
 • Kedi: 19/08/2019 20:32

  Elle nje vend te ka mbet qe do dashurohesh shum me te esht ne rec te shkoders dote’ pelqej pa mas merr elle Monen aty je shkelqyer elle kalon joh te bukur, sidomis ti qe I plotson kushtet 1) hajdut 2) kriminel 3) tralltar e te gjitha qe i ka nje

  Përgjigju
 • lexusi: 19/08/2019 19:38

  Po kerkon flori neper male , ju mbarua ai i Krabes , e beri SILIKON .

  Përgjigju
 • redi: 19/08/2019 15:56

  Rama na dha nje presudent alpinist dhe antirefoemist Bravo

  Përgjigju
 • Ariu: 19/08/2019 15:50

  Sa të shkon Shpella more qerrata.. Fix si shpellar me dukesh.

  Përgjigju
 • Cubel breca: 19/08/2019 15:37

  Ti sbijoj edhe keto Pak dit se do ti kerkoj e sdoti gjej. Edhe Pak vjen SPAK dhe shpresojm se do i shijoj ca vite pas hekurave. Se e kan rjepur kete vend nga 30 vjet e ti vjellin ca kan vjedhur. Maskarenj hijenat. Mjer ky popull kush e drejton. Megjithmend diktatura ishte e eger po sdi te ken len ndonje pasuri . Edhe shtept nuk i kishin te tyret

  Përgjigju
 • Pipi: 19/08/2019 15:28

  Presidenti me cica.

  Përgjigju