Presidenti Meta takon familjen e Ibrahim Rugovës: Ndamë plot kujtime të shtrenjta në bisedën e ngrohtë!

Presidenti Meta me familjen Rugova

1579449278_meta1.jpg

Pas vizitës në memorialin e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, Meta është takuar edhe me familjen e tij.

“Përherë kënaqësi të takoj në Prishtinë familjen e dashur dhe të respektuar të Presidentit historik të Kosovës, Dr.Ibrahim Rugova”, është shprehur Meta.

Ata kanë ndarë me njërti-tjetrin një bisedë të ngrohtë dhe shumë miqësore me plot kujtime të shtrenjta për angazhimin jetësor të Presidentit Rugova.

Gjithashtu kanë biseduar për Kosovën Republikë e cila më në fund është në paqe, e lirë, e pavarur, demokratike e me një bashkëpunim e fqinjësi të mirë në rajon.

Presidenti Meta me familjen Rugova


Lajmi kryesor:

Meta viziton memorialin e Ibrahim Rugovës: Historia e Kosovës dhe kombit shqiptar ka në themele emrin e veprën e ndritur të tij


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritet gjoba për celularin dhe drejtimin e makinës në gjendje të dehur! A jeni dakord me ashpërsimin e Kodit Rrugor?