Primaret në Durrës, në garë Igli Cara dhe Armand Dervishin! Në Shijak, 700 anëtarë pritet të votojnë për 4 kandidatë

 

Në primaret e Berishës për bashkinë Durrës do të garojnë Igli Cara, kandidat me mbështetje të gjerë dhe Armand Dervishi, i ri i kthyer nga studimet në Londër por familja e tij njihet mes radhëve të demokratëve për kontributin disa vjecar në PD. Në listat e votuesve përfshihen anëtarësimet e ditëve të fundit por edhe listat e vjetra të anëtarëve që kanë qenë të anëtarësuar më herët.

Ndërsa kandidatët për primaret e Shijakut janë:

  • 1. Agim Rameta
  • 2. Astrit Hoxha
  • 3. Fatbardh Gjata
  • 4. Rezeart Tusha

700 anetarë ka në lista e PD Shijak që pritet të votojnë.


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mban primaret! Dorëhiqen 8 kandidatë, akuza për manipulime të procesit! Berisha: Largimet, shprehje e lirisë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Vdekja e poetit Agim Doçit, presidenti Begaj: Njerëz të tillë mbeten përgjithmonë në memorien e popullit dhe kombit

Vdekja e poetit Agim Doçit, presidenti Begaj: Njerëz të tillë mbeten përgjithmonë në memorien e popullit dhe kombit