Primaret në Sarandë, nis votimi për kandidatët që garojnë në 3 bashki

 

Proçesi i votimit për Primaret e Bashkisë Sarandë  zhvillohet në selinë e Degës së PD Sarandë. Përveç 1200 anëtarëve, për procesin e votimit janë regjistruar edhe 1040 simpatizantë. 

Kanditatët për Primaret Sarandë janë:

 • 1. Ardit Cikuli
 • 2. Armando Magllara 
 • 3. Ilir Nikolla
 • 4. Spiro Vaso

Për Bashkinë Konispol do të jenë 3 qendra votimi: Konispol, Mursi dhe Shalës.

Kanditatët për Primaret Konispol janë :

 • 1. Aleksandër Lokoshi 
 • 2. Fatmir Shero

Kandidatët për bashkinë Delvinë

 • Bati Cucuri
 • Ilir Mehmeti  
 • Hasan Alizoti


Lajmi kryesor:

'Rithemelimi' mban primaret! Dorëhiqen 8 kandidatë, akuza për manipulime të procesit! Berisha: Largimet, shprehje e lirisë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash