Pritej titullar, por Asllani merr nota të larta si zëvendësues! Media italiane: Lojtar me shumë personalitet

Pritej titullar, por Asllani merr nota të larta si zëvendësues! Media italiane: Lojtar me shumë personalitet

Mesfushori shqiptar i Interit Kristjan Asllani

Pritej ta niste titullarë pas paraqitjes mbreslënëse në Kupë, por Inzaghi zgjodhi edhe njëherë që Asllani të ulet në stol dhe vendin e tij ta marrë Gagliardini. Gjithsesi nga momenti që hyri si zëvendësues në ndeshjen me Verona-n 20-vjeçari shqiptar la edhe njëherë përshtypje shumë pozitive.

Kjo është vënë re edhe nga mediat italiane, që në përfundim të sfidës i kanë dhënë notën më të lartë si zëvendësues. “TuttomercatoWEB” ka vlerësuar me notën 6.5, ndërsa e përshkruan kështu: “për personalitetin e treguar për gjuajtjen e bukur nga jashtë zone.”

Asllani u transferua në verë nga Empoli te Interi për një shifër që shkon në total te 16 mln euro.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Pikë e re për kontrollin e ushqimeve në Portin e Durrësit! Krifca inspektim me ministrin italian Lollobrigida: Do kalojnë 1.4 mln tonë produkte në vit

Pikë e re për kontrollin e ushqimeve në Portin e Durrësit! Krifca inspektim me ministrin italian Lollobrigida: Do kalojnë 1.4 mln tonë produkte në vit