Champions League/ Goglat me fat për ekipet italiane, Liverpool-Real dhe PSG-Bayern finalet e parakohshme (Të gjitha sfidat)

Ka përfunduar shorti i Champions League për fazën e 1/8 që është edhe faza e parë me eliminim direkt. Me fat kanë qenë skuadrat italiane, ndërsa përballja më e madhe është ajo mes Liverpool dhe Real Madrid. Përshtypje padiskutim bën edhe Bayern Munchen-Paris SG. Francezët që dolën të dytët në grup do përballen me kampionët e Gjermanisë, të cilët ishin në grup me Interin dhe Barcelonën dhe e mbyllën me pikë të plota.

Sa i takon kampionëve të Italisë, Milan, është shortuar përballë Tottenham. Ndoshta jo kundërshtari më i lehtë i mundshëm, por kur mendon se skuadra të mundshme ishin edhe Reali me Bayern atëherë Pioli duhet të buzëqeshë. Sakaq të lumtur janë edhe tek Interi që përballë do kenë Porto-n, ndërsa Napoli ka pëshkuar gjermanët e Eintracht Frankfurt.

Ndeshjet e 1/8

Leipzig vs Manchester City

Club Brugge vs Benfica

Liverpool vs Real Madrid

Milan vs Tottenham

Frankfurt vs Napoli

Dortmund vs Chelsea

Inter vs Porto

Paris SG vs Bayern Munchen

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pse po çmontohen kaq vonë kamerat nga grupet kriminale? Çuçi: Policia po i jep mesazh krimit, s'mund të veprojë i lirë

Pse po çmontohen kaq vonë kamerat nga grupet kriminale? Çuçi: Policia po i jep mesazh krimit, s'mund të veprojë i lirë