Pritjes i vjen fundi, Mbappe zyrtarisht i Realit! Shifra marramendëse që përfiton si lojtar i lirë

Pritjes i vjen fundi, Mbappe zyrtarisht i Realit! Shifra marramendëse që përfiton si lojtar i lirë

Futbollisti Kylian Mbappe

Kylian Mbappe është zyrtarisht futbollist i Real Madrid. Klubi spanjoll, që sapo fitoi Championsin e 15 në histori, ka firmosur për 5 vite me 25-vjeçarin, i cili përflitej prej shumë vitesh se do bëhej ‘galaktik’. Edhe pse doli lojtar pa kontratë me Paris SG, për ta patur në skuadër francezin, Reali do pagujë një shpërblim prej 100 milionë euosh në 5 vite.

Ndërkohë Mbappe do ketë pagën me të madhe te Reali, me pak diferenca me yllin tjetër Viniuc Junior. Te Reali, sulmuesi kaloi pas 7 vitesh te Paris SG që e bleu për shifrën e 180 mln eurove nga Monaco.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Formacionet zyrtare/ Kontinenti 'mban frymën' për Euro 2024, titullarët e finales Spanjë - Angli

Formacionet zyrtare/ Kontinenti 'mban frymën' për Euro 2024, titullarët e finales Spanjë - Angli