Probleme financiare, Bashkia e Tiranës do të auditojë klubin bardheblu

Probleme financiare, Bashkia e Tiranës do të auditojë klubin bardheblu

Klubi i Tiranës

Klubi i Tiranës do t’i nënshtrohet një auditi nga Bashkia e Tiranës, siç bën me dije e përditshmja “Panorama Sport”. Auditi ka të bëjë me vlerësimin  e situatës financiare, ligjore dhe fiskale të klubit bardhelu.

Dihet që Tirana ka pasur probleme në këtë aspekt dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë, më saktë çfarë masash do të merren.

Klubi kryeqytetas ka një çështje të hapur me borxhet e vjetra, ku më emergjenti është ai i Gjergji Muzakës, që e kërcënon çdo ditë Tiranën, nëse nuk i përmbahet marrëveshjes.

Dy ditë më parë u zyrtarizua trajneri Ze Maria, ndërkohë që për përforcimin e skuadrës tani për tani mund të flitet vetëm për dëshira.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Opozita solidarizim me qeverinë, Haradinaj kritika Kurtit: Pse zgjodhe Lajçak dhe Borrell për dialogun?

Opozita solidarizim me qeverinë, Haradinaj kritika Kurtit: Pse zgjodhe Lajçak dhe Borrell për dialogun?