Problemet/Banorët i dërgojnë foto 
në WhatsApp, Veliaj nis punonjësit

Problemet/Banorët i dërgojnë foto <br />në WhatsApp, Veliaj nis punonjësit
Bashkia e Tiranës ka dy vite që ka ndryshuar. Korrekte me qytetarët, shtrim rrugësh, projekte për një Tiranë ndryshe e mbi të gjitha në kontakt me çdo shqetsim që kanë banorët.

Natyrisht nuk ka bërë mrekullinë, por po punojnë dhe mbi të gjitha janë njërëzorë- të thonë banorët e bllokut afër zyrave të LZHK-së në Tiranë në njësinë 5.

"Kishim një shqetësim sot"- tregon Albert Lohi - "trotuari i ri dhe rruga shumë e mirë e bllokut ku banojmë u prish mbrëmë nga shofer i pasjellshëm, i cili prishi pllakat dhe një brez trotuari". "U mblodhëm sot banorët e pallatit dhe dikush gjeti numrin e Erion Velisë. Bëmë fotot e trotuarit të shkatërruar mbrëmë. Ia nisëm te whatsapp i Veliaj- vazhdon të tregojë Berti- "Nuk vonoi dhe kryetari i Bashkisë na nisi një sms: Duroni! Për dy orë e keni të rregulluar".

"Banorët thanë se "na e tha sa për të na hequr qafe”- vazhdon të flasë Berti- Nuk vonoi dhe erdhi një grup specialistësh nga ndërmarrja e bashkisë dhe filluan riparimin e trotuarit. Nga ora 12.00 gjithçka mbaroi. I nisëm një foto Erionit me trotuarin e rregulluar.

Na u përgjigj: Për çdo hall që mund t’ua zgjidh bashkia, mos hezitoni, me shkruani"
, Erioni.

Një fakt i vogël nga banorët e bllokut pranë LZHK. Por tregon se qytetari numër një i Tiranës tregohet korrekt.     

probleme trotuaret

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com 

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Policia Rrugore bënë bilancin, 27 mijë gjoba këtë javë, arrestohen 35 shoferë! Pezullohen 126 leje drejtimi

Policia Rrugore bënë bilancin, 27 mijë gjoba këtë javë, arrestohen 35 shoferë! Pezullohen 126 leje drejtimi