Prodani futet për takim me përfaqësuesit e UEFA: Të tregojnë që janë të paanshëm! Më ka njohur gjykata


Kryetari i Shoqatës Rajonale të Futbollit Tirana, Eduard Prodani, është futur sot për një takim me përfaqësuesit e UEFA që ndodhen në FSHF. Para takimit ai ka thënë për mediat se ata duhet të tregojnë që janë të paanshëm pasi ai është i njohur nga gjykata.

"Përfaqësues të akademive dhe klubeve, anëtarë të shoqatës rajonale të Tiranës. Kemi ardhur për të kontaktuar përfaqësuese t UEFA-s. Nuk kemi pasur njoftim, unë jam president i shoqatës i njohur nga gjykata. Do të tentoj të hyj brenda. Ja ku është vendimi i Gjykatës. Komenti i Federatës është abuziv. Çdo shoqatë në Republikën e Shqipërisë detyrohet t;i çojë vendimet për regjistrim në gjykata.  Unë pres të më dëgjojnë. Unë personalisht i kam njoftuar më parë FIFA-n dhe UEFA-n. Ata të tregojnë që janë të paanshëm", ka thënë Prodani.


Lajmi kryesor:

FSHF çon në takim me UEFA-n të besuarit e saj, Prodani shkon i 'paftuar': Të tregohen të paanshëm, gjykata e tha fjalën e saj


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Sherr për pronat në Skrapar! Tentoi të vriste bashkëfshatarin me armë zjarri, arrestohet autori (Emri)