Prokuroria: Dokumentet për mbrojtjen gati në javën e dytë të shtatorit! Avokatët: Sot 22 vite nga bombardimet e NATO-s në Serbi dhe ku jemi sot?

Prokuroria: Dokumentet për mbrojtjen gati në javën e dytë të shtatorit! Avokatët: Sot 22 vite nga bombardimet e NATO-s në Serbi dhe ku jemi sot?

1616584136_Capture.JPG

Prokuroria ka kërkuar kohë për të dorëzuar dokumentet deri në javën e dytë të shtatorit.

"Deri në javën e dytë të shtatorit,  arsyeja është për shkak të afateve të reja që keni vënë ju për rikategorizimin e provave, ndonëse ne jemi të fokusuar për detyrimet tona sa i përket nxjerrjes dhe i kemi fokusuar. Nënkategorizimi i materialeve kërkon kohë që e zgjat kohën e përfundimit të kësaj procedure", tha Prokurorja.

Një gjë e tillë është konsideruar si absurde nga avokatët.

"Më çudit ajo që thotë prokuroria, çfarë nevoje ka për të bërë hetime në këtë fazë, jemi këtu sot. Sot kemi 22 vjet pasi NATO ka bombarduar Serbinë, dhe ja ku jemi sot në 2021 me një aktakuzë, çfarë nevoje ka që të bëhen hetime të mëtejshme, këtë e bëjnë për të përforcuar një dosje që nuk është aq e fortë.  Në mes të qershorit të japë një dosje të detajuar paraprake", tha avokati Hooper.


Lajmi kryesor:

4 ish-drejtuesit e UÇK-së në Hagë! Avokatët: Duam audio-video të intervistave të dëshmitarëve, mund të ketë gabime në përkthim! Prokuroria: E pabazuar në ligj


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Ministrja e britanike quajti shqiptarët 'kriminale', Rama pritet të zhvillojë një bisedë telefonike me homologun Rishi Sunak

Ministrja e britanike quajti shqiptarët 'kriminale', Rama pritet të zhvillojë një bisedë telefonike me homologun Rishi Sunak