Vajza nga Rusia e Ukraina si prostituta në Tiranë, kontaktet me shqiptarët u ngritën nga lidhjet me ish-Bashkimin Sovjetik! Paguheshin deri në 1000 euro

Report Tv siguron dosje e gjykatës për prostitucionin nga vajzat e huaja në Tiranë. Vajzat paguheshin nga 200 në 1000 euro. Gjykata caktoi detyrim paraqitje për 7 vajzat e arrestuara në flagrancë, Lismar Maryelis John Perez, 28 vjeçe, Leidi Yaritza Anillo Bolano, 23 vjeçe, Yuri Lorena Vargas Sanchez, 28 vjeçe, Beisi Yusmar Rojas Ruiz, Daniela Carolina Mendoza Barboza, 31 vjeçe, Margarita Grushevskaia, 21 vjeçe, Laura Vanesa Mercado Baselga, 22 vjeçe, Beisi Yusmar Rojas Ruiz 30 vjeçe.

Hetimet janë zhvilluar nga shkurti 2022, midis Prokurorisë së Tiranës dhe antitrafiqeve në policinë e Tiranës.

Sipas dosjes së siguruar ekskluzivisht nga Report Tv në hetim janë vënë disa shtetas shqiptar. Sipas vendimit vajzat shfrytëzoheshin për prostitucion nga shqiptarët.

Në dosjen e prokurorisë thuhet se lidhjet e shqiptarëve me ish-Bashkimin Sovjetik para viteve 90 ndërtuan rrjetin e prostitucionit eskortë në Tiranë.

Përgjimet dhe kontrollet në terren zbuluan se si vajzat ishin ndarë në disa zona të kryeqytetit. Vajzat me origjinë ruse ukrainase polake. Nga kontrollet u zbuluan 4 baza në Tiranë.

Tutorët shqiptarë sillnim vajzat në Tiranë si turiste e më pas i shfrytëzonin. Vajzat e shfrytëzuara qëndron deri në disa muaj e më pas largoheshin për tu zëvendësuar me të tjera.

Faksimile i vendimit te gjykatës

 

Faksimile i vendimit te gjykatës

SI.E.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cani: 04/10/2022 14:30

  Pra prokuroria me hetim "aktiv" arrestoi vajzat po ende jo autoret. Sa pune paska bere. Nje verre ne uje.

  Përgjigju
 • Rrili: 04/10/2022 14:21

  Ata duken nga emrat qe jane spanish speaking pervec njeres.

  Përgjigju
  • Or tej: 04/10/2022 17:22

   Nuk ka rendesi gjuha qe flasin se ato perdorin gjuhen universale or tej.

 • LLOSHI BULES Rexhep Leka [ kepi ]: 04/10/2022 12:05

  Kto prostitutat i ka sjell në Shqipri LLOSHI BULES KASAP Rexhep Bule Öeka. Se LLOSHI KAJES Rexhepi flet 10 gjuh të huaja e ai është mar me kto. E vet qëndron larg po Lloshi Bules Rexhepi është koka e grupit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?



×

Lajmi i fundit

Në dashuri ju pret një ditë e vështirë për shkak të një situate të komplikuar... horoskopi për ditën e sotme

Në dashuri ju pret një ditë e vështirë për shkak të një situate të komplikuar... horoskopi për ditën e sotme