Protesta e Berishës, reagimi i parë i PS: U thirr për halli e Saliu dhe aspak për 'Ballkanin e Hapur'! Drejtësia të hetojë aferat korruptive të familjes Berisha

Protesta e Berishës, reagimi i parë i PS: U thirr për halli e Saliu dhe aspak për 'Ballkanin e Hapur'! Drejtësia të hetojë aferat korruptive të familjes Berisha

Foto nga protesta

Teksa Berisha ka mbledhur një grup demokratësh përpara kreministrisë, Taulant Balla nga kuvendi është shprehur se kjo protestë nuk po mbahet për "Ballkanin e Hapur", por për hallin e Sali Berishës. Ky është reagimi parë i Partisë Socialiste lidhur me protestën, ku Balla ka theksuar se ajo nuk ka asgjë të përbashkët me politikën e Shqipërisë në rajon, dhe me angazhimin në kuadër të BE.

Balla shprehet se shpreson që drejtësia të hetojë dosjet korruptive që flenë në sirtarët e SPAK, pasi teksa dhëndri është pjesë e protestave të Berishës, ne kemi dërguan një kallëzim penal sesi u privatizua kompleksi partizani

 “Protestë që nuk ka asgjë të përbashkët me politikën e Shqipërisë në rajon, dhe me angazhimin në kuadër të BE. Është thirrur për hallin e Sali Berishës dhe aspak për "Ballkanin e Hapur" e cila është nismë e mbështetur nga SHBA dhe BE. Ti kundërvihesh ndaj kësaj nisme është një linjë kundër SHBA në Shqipëri. Shpresoj që drejtësia të hetoj dosjet korruptive që flenë në sirtarët e SPAK, pasi teksa dhëndri është pjesë e protestave të Berishës, ne kemi dërguan një kallëzim penal sesi u privatizua kompleksi partizani. I kemi dërguar edhe raportin e aferës korruptive më të madhe në këtë vend për privatizimin e OST tek OSHEE”, tha ai nga Kuvendi.

Pasditen e kësaj të hëne është mbajtur me "dështim" protesta e organizuar nga Sali Berisha kundër ardhjes së presidentit serb në Tiranë Aleksandër Vuçiç, në kuadër të nismës ‘Open Balkan’.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Politikane mashtrues: 20/12/2021 19:52

    O njerez mos u besoni politikaneve qe kane 30 vjet qe vrasin,vjedhin,shpifin,kompllotojne ne kurriz te shqiptareve. Rrini ne shtepite tuaja,gezoni jeten me familjen e femijet tuaj. Dilni per festa dhe argetohuni dhe jo ne protesta ku jeta e kujdo eshte ne rrezik.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

LIVE / Finalja e Conference League, nis Fiorentina - West Ham

LIVE / Finalja e Conference League, nis Fiorentina - West Ham