VIDEO/ Protestuesit e Rithemelimit u hedhin molotov, momenti kur polici shpëton veten e kolegët nga djegia! Reagon Veliaj

Dhuna ka qenë kryefjalë e protestës së Rithemelimit para bashkisë së Tiranës. Militantët agresivë të Sali Berishës nuk kanë kursyer as efektivët e policisë duke hedhur drejt tyre molotov. Nëse nuk do të ishte reagimi i shpejtë i një punonjësi të policisë, protesta mund të ishte kthyer në tragjedi.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar videon të të cilën tregohet momenti kur molotovi largohet me këmbë nga Asllan Shyti duke shmangur djegien e tij dhe të kolegëve. Ndërkaq Veliaj thekson se skenat e '97 nuk kanë vend në Tiranën e 2024-ës.

"Asllan Shyti shmangu djegien e kolegeve e te vetes! As e njoh, as me njeh. Shkoi ne pune me koleget e policise jashte, si koleget e bashkise brenda! Nuk ka problem te protestosh dhe kur je pinjoll i Saliut e Fahriut qe e dogjen kete vend! E drejta jote! Por ka shume problem kur kerkon te vazhdosh te djegesh per te kompesuar votat e protestuesit qe s'te mbeshtesin. Ne Bashki punojne njerez qe nga koha e Kelmemdit e Brojkes. Policet gjithashtu kane qene e do jene te shtetit. Skenat e '97 nuk kane vend ne Tiranen e 2024-es! Asllanin e shoket i ruajti Zoti me ate reagim! Mirenjohje te gjitheve", shkruan Veliaj.

 


Lajmi kryesor:

Rithemelimi protestë dhe përplasje me policinë, molotov e flakë te Bashkia! Veliaj: Skenat e '97 s'kanë vend në Tiranën e 2024 (FOTO+VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)

Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)