Protesta e studentëve, Ndreca: Ata nuk e kërkuan ndryshimin e ligjit

Juristi dhe një ndër hartuesit e ligjit për Arsimin e Lartë, Plarent Ndreca u shpreh se gjatë protestës së tyre, studentët nuk kërkuan ndryshimin e ligjit.

“Protesta e studentëve nuk është drejtuar kurrë ndaj ligjit. Ata kanë disa kërkesa konkrete për interesat e tyre si student. Ligji në këndvështrimin e tij u përmend nga politika,"- tha Ndreca. 


Lajmi kryesor:

'Arsimi i Lartë përtej protestës'/ Pedagogët në Repolitix, Prifti: Problemet në universitete nuk janë pasojë e ligjit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarr masiv në Siçili/ Banorët vendosin maska dhe hipin mbi çati, evakuohen 20 familje

Zjarr masiv në Siçili/ Banorët vendosin maska dhe hipin mbi çati, evakuohen 20 familje