Protesta e thirrur nga Berisha, protestuesit do të mblidhen nga rrugë të ndryshme në Tiranë! Marshimi pritet të nisë nga ish-hotel 'Dajti'

Protesta e thirrur nga Berisha, protestuesit do të mblidhen nga rrugë të ndryshme në Tiranë! Marshimi pritet të nisë nga ish-hotel 'Dajti'

Sali Berisha

1670272199_ASFQEDWF.jpeg

Protesta e thirrur nga kreu i Rithemelimit, Sali Berisha pritet të nisë nga hotel Dajti, ku do të mbërrijnë protestuesit. Ish kryeministri do të dalë nga selia e Partisë Demokratike dhe më pas do të marshojë drejt ish hotel Dajtit.

Protestuesit pritet të vijnë nga sheshi Skënderbej në drejtim të zonës mes ish hotel Dajtit dhe ministrisë së Brendshme.

Sipas informacioneve të deritanishme, nga Korça janë nisur rreth 250 protestues. Rreth 100 persona janë nisur nga Devolli, 30 nga Pogradeci dhe 50 të tjerë nga Maliqi.

Ndërsa nga Fushë-Kruja janë nisur 700 protestues.


Lajmi kryesor:

Një burrë e qëllon me grusht në fytyrë, gjakoset Sali Berisha! Protestuesit e rrahin rëndë dhunuesin! Opozita nuk shkel perimetrin e sigurisë së Samitit (VIDEO)


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Ekonomistët parashikojnë recesion në SHBA këtë vit

Ekonomistët parashikojnë recesion në SHBA këtë vit