Protesta në Beograd, deklarata e Vuçiç para takimit me Kurtin: S'jemi larg Luftës së Tretë Botërore! Detyra jonë është të mbrojmë Serbinë

Protesta në Beograd, deklarata e Vuçiç para takimit me Kurtin: S'jemi larg Luftës së Tretë Botërore! Detyra jonë është të mbrojmë Serbinë

1679086409_747558whatsappimage20230317at183743f.webp

Nesër pritet të jetë ditë e madhe për bisedimet Kosovë-Serbi, por presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka bërë një deklaratë të fortë para qytetarëve. Ai paralajmëron Luftën e Tretë Botërore ndërsa shton se është detyra e tij që të shpëtojë Serbinë.

“Kam frikë t’ju them se nuk jemi shumë larg shpërthimit të Luftës së Tretë Botërore. Detyra jonë është të mbrojmë Serbinë. S’mund të më thuash mua se çfarë janë emocionet, që unë jam i pazemër. Është detyrë e imja të jem i ftohtë, që të ruaj paqen për fëmijët tanë dhe të shpëtojë jetët e mijëra njerëzve. Do të këmbëngulë në këtë gjë”, tha Vuçiç.


Lajmi kryesor:

Nesër takimi Kurti-Vuçiç, serbët protestojnë në Beograd, kërkojnë dorëheqjen e presidentit të Serbisë! Vuçiç: S'jemi larg Luftës së Tretë Botërore


  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Firmosi në Turqi, Rey Manaj pritet si 'mbret' nga tifozët

VIDEO/ Firmosi në Turqi, Rey Manaj pritet si 'mbret' nga tifozët