Protesta për vrasjen e Klodjan Rashës, Dibra dhe Durrësi homazhe të qeta (VIDEO)

Në Dibër protesta për vrasjen e Klodjan Rashës ka qenë e qetë.

Rreth 500 të rinj kanë bërë protestë homazh, kanë ndezur qirinj te busti i Skënderbeut ku ishte fotoja e Klodjan Rashës dhe u shpërndanë duke brohoritur pa shkaktuar asnjë dëm.

Kurse në Durrës rreth 150 vetë të rinj dhe adoleshente 10 deri 12 vjeçarë u mblodhën te pallati i kulturës Aleksandër Moisiu Durrës prej aty marshuan në drejtim të Drejtorisë së Policisë.

Ata kanë rrëzuar kazanët e plehrave që gjetën rrugës. Më pas u pozicionuan përpara drejtorisë së policisë. Përpara portës vendosën 2 kazanë plehrash dhe njërit i vunë flakën.

Hodhën dhjetra kapsolla në mjediset e jashtme të policisë. Pas gjysëm ore turma u largua në drejtim të sheshit kryesor përpara bashkisë.

Aty dëmtuan një pjesë të dekorit të festës dhe më pas u shpërndanë. Gjatë gjithë kësaj kohe policia qëndroi pasive dhe vetëm e shoqëroi turmën duke shmangur ndonjë kinfrontim.

Në turmë u panë drejtues të FRPD të cilët jashtë mikrofonave deklaruan se nuk kishin lidhje me prorestën. Më pas punonjësi e ndërmarrjes pastrim gjelbërimit ndërhynë dhe sistemuan kazanët dhe liruan rrugët për të mundësuar qarkullimin e automjeteve.


Lajmi kryesor:

(VIDEO) Mbyllet protesta e tretë për Klodjanin/ Gazi lotsjellës 'përçan' protestuesit! Policia 'merr në kontroll' situatën! Mbi 15 të shoqëruar! 2 efektivë të FNSH-së të lënduar


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq