Protestat kundër Messit dhe Neymar, PSG reagon e revoltuar ndaj tifozëve

Protestat kundër Messit dhe Neymar, PSG reagon e revoltuar ndaj tifozëve

Messi, Neymar dhe protesta e tifozëve të PSG-së

PSG është përfshirë në një vorbull protestash, me ultrasit e klubit që u mblodhën pasditen e djeshme duke ofenduar në kor Messin, Neymarin dhe drejtuesit e klubit. Mosrinovimi i argjentinasit dhe forma e dobët e brazilianit ka bërë që tifozët të shpërthejnë në protesta dhe ofendime.

Pas dy sezonesh në Francë, Messi nuk do të zgjasë kontratën ndërsa nuk hezituan të ofendojnë në kor duke thirrur: “Messi, bir bushtre”. Veç tij, edhe Neymar e pësoi nga tifozët.

Në lidhje me këtë situatë jo normale, PSG ka reaguar dhe i ka quajtur ofendimet të patolerueshme.

“Paris Saint Germain dënon ashpër veprimet e patolerueshme dhe fyese të një grupi të vogël individësh të ndodhura të mërkurën. Sido që të jenë dallimet e mendimeve, asgjë nuk justifikon veprime të tilla. Klubi jep mbështetjen e tij të plotë për lojtarët, stafin e tij dhe të gjithë ata që janë në shënjestër nga një sjellje e tillë e turpshme”, thuhet në deklaratën e klubit parisien në faqen zyrtare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja