POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Protestë në 'Rrugën e Kombit'/Rama njofton një tjetër segment rrugor me pagesë

Kryeministri Edi Rama

Ndërkohë që në “Rrugën e Kombit” zhvillohet një protestë masive kundër taksës së rrugës, kryeministri i Vendit Edi Rama njoftoi për një tjetër rrugë me pagesë. Këto deklarata kryeministri i vendit i bëri nga Vlora ku prezantoi edhe projektet e reja të punësimit.

Kemi mundësi të fillojmë me projektin Kashar-Rrogozhinë-Vlorë, në mënyrë që lidhja të bëhet direkte dhe aty do të synojmë një tjetër skemë. Pra kemi skemat e PPP, këtu do të kemi skemën e buxhetit dhe aty do të kemi skemën e pagesës. Pra, me një rrugë me pagesë që t’i mund të vish nga Tirana në Vlorë për gjysmën e kohës që vjen sot. Kush do të paguajë, paguan, kush s’do të paguajë kalon vazhdon jetën siç bën sot. Kjo është rruga. Këto janë kantieret, ka shumë profesione qe duhen.

Kryeministri Edi Rama

/b.ha.
Komento

Komente

 • thjeshtlexues: 02/04/2018 07:52

  Ketu kane nje zgjedhje te arsyeshme per njerezit, por ne rrugen e kombit atje alternativa eshte absurde, duhet te rimendoni dhe te arsyetoni sepse alternativa qe Kuksianet kane qe te lidhen me qytetet e tjera eshte qesharake. Keshtu qe krijoju nje mundesi qytetareve te zones se Kukesit qe mund ta perballojne, pa paguar ato shifra marramendse per mundesin e tyre financiare. Keto jane standartet e dtejtesis , kur ti e krahason Shqiperin me vended tjera, Une ketu ku jetoj e kam mundesin te paguaj dhe mos te harxhoj dy-tre ore ne trafik , apo te paguaj 10-15 dollare dhe te harxhoj vetem 30 minuta, dhe keshtu kam zgjidhje, pagese ditore, 9 dollare, pagese mujore, 140 dollare, ose pages vjetore 680 dollare.Pagesa vjetore me kushton rreth 2 dollar e ca ne dite , dhe keshtu kam mundesin te udhetoj afersisht 95 kilometra kunder trafikut.Pra keto duhet te diskutohen , dhe te merret nje vendim nga dy apo tre hajduta.

  Përgjigju
 • Luli: 01/04/2018 18:55

  Po mire more z. kryeminister Keshtu e ka gjithe bota me pages rruget njerezit duhet ta dine kete. po ngrini ca edhe normen e shpejtesise e coni me 120 km/ore e je ne rregull. per keta qe djegin e shkaterrojne shteti shqiptar ka ligje te zbatohen die njerezit pastaj para se te bejne nje veprim mendohen e bejne nje veprim te pjekur e pastaj te pranon edhe Europa. Tung

  Përgjigju
 • Agim Aleksi: 31/03/2018 22:18

  Kjo eshte Europa.Kush nuk e ka kuptuar ta kuptoj.Keshtu vepron nje Shtet qe egziston.Vazhdo Edo dhe pune te mbare!

  Përgjigju
 • Bledi: 31/03/2018 17:18

  Sot Rama po ben edhe me te vakta shpresat se me ne fund doli dikush qe do e bente kete vend te nemur ne shekuj! Politika te djathta, ne favor te oligopoleve e ne kurriz te shtetit jane nje deshtim total i PS! Mblidhni mendjen se keshtu po riktheni koleren e vjeter blu ne pushtet! Reflektoni!!!

  Përgjigju
 • Aureli: 31/03/2018 13:30

  Jo jo keshtu o mjeshter i batutave. Nqs behen me pagese duhet te vene parate ne buxhetin e shtetit jo koncesionareve miq te tu, se po nga buxheti dolen keto para qe u hapen keto rruge. Ule hunden o shakaxhiu i facebukut, jo tepsine koncesionareve po buxhetit.

  Përgjigju
 • Popull: 31/03/2018 13:02

  Z Rama deshtove JEP DORHEQJE

  Përgjigju
 • Dini: 31/03/2018 13:00

  Diktatori Rama ne lufte me popullin

  Përgjigju
 • Meti: 31/03/2018 12:55

  DIKTATORI KUNDER POPULLIT

  Përgjigju