Protestë në Vorë, banorët kundër projektit të rrugës: Prish lulishten, ne nuk na pyeti askush

TIRANE-Një grup banorësh në Vorë kanë protestuar ditën e sotme duke kundërshtuar ndërtimin e një rruge që shkon paralel me autostradën. Ata u shprehën se projekti është i pa konsultuar dhe prish edhe lulishten.

Banorët thanë për Report Tv se nuk do të lejojnë realizimin e projektit që prek edhe lulishten në rrugën dytësore që lidh Vorën me Marikajn.

"Rinia ka ikur, të ikim edhe ne dhe të rrinë këta. Nuk dimë asgjë, nuk na ka njoftuar njeri. Nuk do të lejojmë që projekti të bëhet,"- thanë disa prej banorëve.

Projekti i rruges

Lulishtja qe preket nga projekti

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xha temja: 21/08/2020 15:06

  Ta bejn me nen kalim dhe ja ku u gjet zgjidhja

  Përgjigju
 • raul: 21/08/2020 11:24

  vallahi ky Edhjet barkderr brahimkari e ka mire . gjithe rinia te nisen drejt haremit veror te Jales ku po organizohen shkuma party nga Nafije dybeku i leshitlikes .

  Përgjigju
 • leshi: 21/08/2020 11:13

  Partia e leshit proteston. hqetesohet se prishet lulishtja. A ka tallje me te madhe se kjo?

  Përgjigju
  • Tirona: 21/08/2020 15:43

   ....dhe lulishte buze autostrades, ja si i ka bere punet me by.. ishkryebashkiaku i Vores.

 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015

Operacioni i SPAK, arrestohet Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015