Kreu i FRPD në Durrës i pret rrugën ministrit Lleshaj: Më helmove me gaz (VIDEO)

Një grup të rinjsh të PD-së kanë pritur me protesta ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë vizitës së tij në Durrës, pranë universitetit të qytetit bregdetar, "Aleksandër Moisiu".

Një prej tyre i ka prerë rrugën ministrit, duke i thënë se ai e ka helmuar me gaz lotsjellës. Ai quhet Ndrec Pjetri, duke lënë të kuptuar se ka qenë në protestën e dhunshme të opozitës kur policia ka hedhur gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën që çau kordonin me efektivë para Parlamentit. Ndrec Pjetri është ktyetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike në qytetin e Durrësit. 

Pjesë nga përplasja e protestuesit me ministrin Lleshaj:

Pjetri: Po për cfarë ke ardhur.

Lleshaj: Çfarë do doje prej meje

Pjetri: Nuk të takon të vish në asnjë vend të Shqipërisë se ju jeni qeveri ilegjitime. Vini këtu dhe e marrim një orë para që është duke ardhur ministri, a thua se është duke ardhur kryetari i shërbimit sekret

Lleshaj: Ju e caktoni ku hyj unë e ku nuk hyj unë

Pjetri: Nuk e caktojmë ne por duhet ta dini

Lleshaj: Kush jeni ju

Pjetri: Unë jam Ndrec Pjetri qytetar i këtij vendi që ti më ke helmuar mua me gaz

Protestuesit: Turp turp

Lleshaj: Mësoni të komunikoni

Pjetri: Po sot çfarë do bëni na thoni, do më arrestojnë shoqëruesit e tij

Lleshaj: Nuk kam ardhur për këtë punë

G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • Rropt partia Demokratike: 20/03/2019 07:24

  O z.komentus ai shum mir ben qe proteston dhe kerkon te drrejten.po ka rregulla loja apo do na ktheni 98 do dilni me kundratank.hape 1here Tv po ke dhe shiko ca behet andej nga Parisi.dhe shiko si e shperndan turmen policia.po jo si ata rrop*irat qe shkrehen armet ne popull.ajde tung

  Përgjigju
 • dulja: 19/03/2019 18:00

  shkoni more plerate ePDS HYYY

  Përgjigju
 • al ta: 19/03/2019 17:37

  te kishte qene muli ish minister i brendshem ne vend te ketij nuk do e merte guximin ti afrohej se perfundonte ne ndonje baule makine e do gdhihesh horizontal ne ndonje kanal jasht qytetit ky durrsjaku i vjeter

  Përgjigju
 • Juna: 19/03/2019 17:27

  Ndrec llesh ndue pjetri kr i frpd DURRES .... wtf

  Përgjigju
  • ex army: 19/03/2019 20:01

   hahahahahah north durresi

 • Drejtesia: 19/03/2019 16:39

  Po ku i gjen keta monstra keta te PD-LSI te gjithe te dhunshem,te serte,te pakomunikueshem,qytetaret duan qetesi,duan kulture,dhe jo dhune e jo sherre,dhuna e Saliut shikoni ku ju ka cuar,keqardhje per ju qe jeni te rinj e jeni me kete mendesi alla Berisha,turp.

  Përgjigju
 • Misterious: 19/03/2019 16:14

  Mos harroni qe si do qe te shkojne gjerat, fjalen e fundit ne Republiken e Shqiperise e ka vetem Presidenti i vendit i cili qendron mbi palet.Fiksojeni...Presidenti flet i fundit...ndoshta nuk jane pjek kushtet.

  Përgjigju
  • Babalja: 19/03/2019 17:18

   Me rendesi ka letra e sumes sesa presidenti.

  • Billi: 19/03/2019 16:56

   Ju genjen mendja me kete presidentin tuaj...Nuk ka asnje shans te shperndaje parlamentin...Ju jane ngjall moreat ppr ska shanse...Atu ku nuk ka kandidate me nga lista, do behen zgjedhje te parakoheshme ne Te zone ku ka vakum...Ska zgjidhje tjeter...Boll me perrallat e Nafijes se Dibres..

 • Rroftë Partia: 19/03/2019 16:13

  Po që keni mbledhur të gjithë militantët në portal njëherësh... Po pse ore ju Durrsakë dhe ju të qytetëruarit e Fushës, nuk ka të drejtë njeriu të lëvizë për një jetë më të mirë... Apo meqë para-ardhësit tuaj kanë emigruar më herët në Durrës qëkur ishte kënetë të tjerët nuk lejohen të vijnë. E kush nga ju e ka përcaktuar që ky qytetari shqiptar me të drejta të barabarta si të gjithë ju, paska sulmuar me gurë policinë. Jeni injorantë militantë ose gjë tjetër më e ndërlikuar që flisni kështu... Sipas jush qeveria ka përherë të drejtë edhe kur ka gabim, mjafton të jetë më idealet tuaja. Nuk shihni që ekonomia është zero dhe nuk ka vlerë leku fare, sa të dalësh të blesh ushqime ikën dhjetë mijë lekësh pa çuar gjë në shtëpi.... Ju jeni si ajo Beracakja që kishte hall mos ziheshin pa populli nuk kishte nevojë as për drita, as për punë as për bukë, vetëM UDHËHEQJA TË JETË MIRË....Ju zënshin hallet e hallexhinjve ju dhe politikanët e këtij vendi... Vdekshin militantët se pa ata do ecë ky vend pëpara.

  Përgjigju
 • toni: 19/03/2019 16:11

  po eshte ky ndreqa durrsak i bi qe un tjem amerikon

  Përgjigju
  • lissus: 22/03/2019 10:09

   Nuk mund të jesh ''amerikon'' me emrin Haxhi-qamil. Vetëm durrsak vendas ose import-turk mund të jesh.

 • Populli: 19/03/2019 15:48

  Perse nuk arrestohet ky halabak ? Kur do fillojne te bejne detyren organet ligjzbatuese ? Populli pret pergjigje

  Përgjigju
 • Drejtesia: 19/03/2019 15:37

  Njerzit duan qetesi duan pune duan mirqenie duan rruge te hapura por nuk i le fara e ndreces dhe e ndrecerve te tjer qe duan cdo dy vjet ti vene zjarrin Shqiperise .jemi te denuar te bashkejetojme me kafshe te tilla skemi cbejm

  Përgjigju
 • aaa: 19/03/2019 15:33

  Ky sdika me fol shqip, a medet PD Lulit.

  Përgjigju
 • erma: 19/03/2019 15:01

  nje mortje te merituar te gjithe qytetraeve durrsak qe perfaqesohen nga ndreca prej shkrepash, qe vjen ne Durres dhe ben ligjin!!!

  Përgjigju
 • Plaku: 19/03/2019 14:19

  Or Ndreq e paske msu hartimin permendsh si papagall ke zyra Lulit. Duhet ta dish se po gjujte me gure si majmun do te gjujn me gaz, po nejte urte si njeri sde te preki njeri me dore.

  Përgjigju
 • Niki: 19/03/2019 14:03

  Ne durrsaket e vjeter zbuluam sot qe ne durres kemi dhe nje durrsak me emrin Ndrec

  Përgjigju
  • Bubi: 19/03/2019 23:12

   Eh, dhe ne knej ka tirona na kan dal shume pashk e ndue tirons te vjeter.

 • Berti: 19/03/2019 13:54

  Or Ndreq jo Ndrec, por nje vote ke more kokra " e durresakut " te vjeter perse i thua ilegjitime qeverise hahahaha po perse more Ndrec kokekuqi nuk na tregon se per cfare studion dge cfare palo student je? A e meriton te studiosh apo jo? Po perse i provokon shoqeruesit e ministrit more Ndreq? Vetem njerin qe shoh aty te kthen mbrasht neper shpella ty dhe rracen tende prej bariu, por nuk ja lejon tjeyer kush. Shko ore Ndreq prape tek parlamenti me gure se nga te kuqe do ti gejne floket jeshil. Ikni more rrace e poshter gjakataresh mos provokoni me se me ea duket e keni harruar te shkuaren.

  Përgjigju
 • Redi: 19/03/2019 13:44

  O Nreco,po ske faj ti marr xhan,fajin e kan kta te qeverise qe ju lejne te beni gam gam gam e sju hyne ne dru qe te rrini nja 1 muaj ne spital.Ju doni Erdognin ai ju a sjell mire juve.Edhe se eshte e njejta rrac me ju.

  Përgjigju
 • Samiu: 19/03/2019 13:31

  Dukesh nga emri qe je Durrsak prej Puke....po cpune kishe qe te futeshe ne Parlamnt me zor ti mor "qytetar" qe percaktoke edhe ilegjimitetin e qeverise ..kur t gjithe nderkombetaret e BE dhe SHBA e kane thene cope qe qeveria dhe parlamenti jane legjitime.... Kaq injorant je... ?... se per trim dukesh qe je.... Race e poshter... Nuk e late rehat kete vend e kete popull me veprime prej te cmendurish....

  Përgjigju
 • toni: 19/03/2019 13:29

  ty ti ka helmuar trut luli,,s calon gomari nga veshet

  Përgjigju
 • Arianiti: 19/03/2019 13:21

  Ka bo mire ky durrsiani qe ka dal!

  Përgjigju
  • Ariu: 19/03/2019 23:11

   O loku, thuhet Durrsaku e jo durrsjani. Ah kokkra malokur. U zdrypi Salehu nga malet e u bot qytetar.

 • Albani: 19/03/2019 13:19

  Më vjen keq për këtë Ndrecën që është helmuar se qenka edhe durrsak i vjetër.

  Përgjigju
  • mergim tari: 19/03/2019 13:48

   Eshte nga lagja e Kenetes. Alban, Mua me qellon te kem kontakt me shume shqiptare ketej. E di cfare thone kur i pyet nga je..... JAM PREJ TIRANE HEJ TIIII. kur I pyet ku banojne thone N’KAMZ ose N’BATHORE OR TIIII, KEMI DISA VJET Q’KENA ARDH NGA KUKSI. Keshtu eshte edhe ky PJETER MUSTAKUQI o Alban. Nuk ka gje te keqe, ata jane shqiptare dhe vellezer, pavaresisht se Sali Berisha u perpoq te ndante veriun dhe jugun. Por nese zbret nga Mali ne Fushe, duhet te mesosh rregullat e te jetuarit ne Fushe, jo te vazhdosh te mendosh se perballe do te kesh perhere shpellat, ujkun, ariun dhe derrin e eger. Edhe ne erdhem ketej, larg Shqiperise, por dy gjera kryesore zbatuam: Treguam mirenjohje per ata qe na hapen dyert dhe Zbatojme me korrektesi ligjet e ketij vendi. Kaq kerkohet edhe nga PJETRI NOKA NDOKA GJINT dhe tere kopeja e tyre. KAQ×

Lajmi i fundit

John

Në gjendje jo të mirë, Erdogan përgjumet gjatë konferencës për shtyp presidenti turk