Protestuesit bllokojnë rrugët izraelite dhe kërkojnë zgjedhje të reja

Protestuesit bllokojnë rrugët izraelite dhe kërkojnë zgjedhje të reja

Foto: Protestuesit antiqeveritar izraelitë

Protestuesit antiqeveritar izraelitë bllokuan sot për të dytën ditë radhazi një sërë autostradash dhe rrugësh në shtetin hebre, duke kërkuar shpalljen e zgjedhjeve të reja dhe një marrëveshje për pengjet e mbajtura nga Hamasi.

 Më tej, nxënësit e një sërë shkollash të mesme në qendër të vendit nisën një valë grevash. Një protestë e madhe do të zhvillohet jashtë Knesset në Jerusalem në orën 19:00 të mbrëmjes së sotme, përpara se demonstruesit të shkojnë në rezidencën e kryeministrit Benjamin Netanyahu.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Netanyahu shpërbën kabinetin e luftës pas largimit të Benny Gantz! Izraeli: Hezbollahu ka lëshuar 5 mijë raketa drejt nesh që nga fillimi i luftës


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Abuzonin seksualisht me fëmijën e tyre 2 vjeçar, Prokuroria e Fierit nis hetim për dy prindërit

Abuzonin seksualisht me fëmijën e tyre 2 vjeçar, Prokuroria e Fierit nis hetim për dy prindërit