Provokon Vuçiç, eksperti amerikan: SHBA dhe BE duhet të dënojnë këtë veprim! Pavarësia e Kosovës nuk duhet të jetë objekt diskutimi

Fotoja e publikuar nga Aleksander Vuçiç, harta e Kosovës me flamurin serb

Lidhur me publikimin e hartës së Kosovës me flamurin serb nga Aleksander Vuçiç ka reaguar eksperti amerikan, Alon Ben Meir.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ai shkruan se SHBA dhe BE duhet të dënojnë provokimin e Vuçiç.

Meir shtoi se presidenti i SHBA, Joe Biden duhet t’i dërgojë mesazh të qartë për Vuçiç, se pavarësia e Kosovës nuk do të jetë më kurrë subjekt diskutimi.

“SHBA-të dhe BE-ja duhet ta dënojnë provokimin e Vuçiçit. Presidenti i SHBA-së duhet të dërgojë mesazh të qartë tek Vuçiç se pavarësia e Kosovës nuk duhet të jetë kurrë objekt diskutimi”, shkruan Alon Ben Meir.


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Vuçiç publikon hartën e Kosovës me flamurin serb! Hoxhaj: Nxit urrejtjen kundër fqinjëve! Majko: Sovranitetin e një shteti garantohet nga NATO jo Instagrami


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Britania emëroi të dërguarin special për Ballkanin, Meta: Rol kyç për promovimin e lirisë dhe demokracisë në rajon