Provoni sfidën më të re në internet 'New Flex challenge’ (VIDEO)

Foto nga sfida

Një gjimnaste u ka hapur sfidë të gjiithëve me videon e saj në internet “New Flex”. 

Jax Kranitz postoi një video të saj duke bërë feat-body bending online dhe që nga ajo kohë ka marrë mbi 250 mijë shikime. 

Për të realizuar sfidën e New Flex, duhet të filloni duke u shtrirë barkas në dysheme me këmbët tuaja drejt dhe duart mbledhur pas shpinës. 

Qëllimi është që të ndani këmbët aq shumë sa të mund të ngriheni në këmbë pa hequr duart nga prapa shpinës. 

Mund të tingëllojë e thjeshtë, por në realitet manovra kërkon shumë fleksibilitet. 

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Turizmi me biçikletë/Aventura e 5 kosovarëve, çiklistët: Të promovohet më shumë Shqipëria që të ndërkombëtarizohet ky lloj sporti