PS denoncon Këlliçin: Shkeli nenin e Kodit zgjedhor, u bëri apel qytetarëve duke e lidhur me premtimet elektorale gjatë fushatës

PS denoncon Këlliçin: Shkeli nenin e Kodit zgjedhor, u bëri apel qytetarëve duke e lidhur me premtimet elektorale gjatë fushatës

1684072493_belindkllii.JPG

Partia Socialiste ka denoncuar kandidatin e ‘BF’, Belind Këlliçin pasi ka shkelur nenin 77 të Kodit Zgjedhor. Në deklaratën e tij për media, Këlliçi ka lidhur apelin për qytetarët me premtimet elektorale gjatë fushatës.

Kujtojmë se Këlliçi pak më parë u ka bërë apel qytetarëve të votojnë nëse duan që premtimi i tij mbi autobusët falas të bëhet realitet.

“Nëse doni që pas 14 majit autobusin ta keni pa pagesë, nënkalimi te sheshi “Skënderbej” të bëhet realitet, nëse doni taksa më të ulëta për biznesin tuaj të vogël e të mesëm, nëse doni oazet e gjelbërta, nëse doni një Tiranë ndryshe, dilni dhe votoni, merrni pjesë masivisht në votim.”- tha Belind Këlliçi më herët.

Për këtë arsye, PS ka denoncuar pasi në ditën e votimit thirrjet nga forcat politike, apo kandidatët e tyre duhet të jenë thjesht për ndërgjegjësimin e zgjedhësve për të votuar nuk duhet lidhur me premtimet elektorale gjatë fushatës.

Denoncimi i PS-së


Lajmi kryesor:

PS denoncon: Këlliçi dhe Boçi thyen heshtjen zgjedhore, të gjobiten! Noka kërcënon anëtarët e komisionit dhe vëzhguesit në dy fshatra të Elbasanit


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Investonin në biznese me para të përfituara nga trafiku i drogës, sekuestrohen 40 mijë euro pasuri 5 personave në Itali! Mes tyre dy shqiptarë

Investonin në biznese me para të përfituara nga trafiku i drogës, sekuestrohen 40 mijë euro pasuri 5 personave në Itali! Mes tyre dy shqiptarë