PS regjistron e para kandidatët në garën e 6 marsit, dorëzon 3 emra në KQZ, 3 të tjerët dorëzohen në KZAZ

PS regjistron e para kandidatët në garën e 6 marsit, dorëzon 3 emra në KQZ, 3 të tjerët dorëzohen në KZAZ

Angoni, Sako dhe Sefa

Partia Socialiste ka regjistruar e para  në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kandidatët për garën e 6 marsit.

Me firmën e Damian Gjiknurit, socialistët dorëzuan në KQZ dokumentet për kandidimin e Emirjana Sakos në Durrës, Majlinda Angonit në Shkodër dhe Eriselda Sefës në Lushnjë ndërsa për Vorën, Rrogozhinën e Dibrën dokumentet e regjistrimit do të dorëzohen në KZAZ përkatëse.

Surprizë ishte dhe kërkesa për regjistrim i kandidatit për Durrësin i partisë Lëvizja e Re, Jonid Nano. Ndërkohë PD dhe Koalicioni Shtëpia e Lirisë ende nuk kanë depozituar dokumentet e kandidatëve të tyre për 6 bashkitë. Afati i fundit për regjistrimin e kandidatëve është 9 shkurti.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë