Pse duhet te mbani kripë me vete në rast rreziku?

E keni menduar ndonjëherë pse ju duhet kripa me vete. Përveç se e bën ushqimin më të shijshëm sigurisht, ajo mund të jetë edhe një mjet mbrojtës shumë i mirë. Si do thoni ju, pasi duket gati-gati e pamundur, por jo.

Kur jeni në rrezik se mund t'ju kafshojë një qen, mjafton që t'i hidhni pak te sytë dhe kështu, ju keni fituar pak kohë për t'ia mbathur me vrap.

Megjithatë, nuk është ky i vetmi rast kur mund të përdorni kripën. Nëse e gjeni veten në akull apo në një sipërfaqe te rrëshqitshme, atëherë hidhni pak kripë dhe kështu më të ecni pa frikë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Roma apo Feyenoord, kush e fiton finalen e Conference League që luhet në Tiranë?×

Lajmi i fundit

John

Ishte kthyer ne makthin e banorëve, arrestohet 'hajduti serial' në Vlorë