Pse shkoi Fjolla Morina në Spitalin e Kukësit? Zbulohet e vërteta dhe arsyeja e udhëtimit drejt Tiranës

Fjolla Morina

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina është arrestuar ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ndërsa po tentonte të hynte në territorin shqiptar me dy armë zjarri me vete.

Mësohet se Fjolla Morina nuk ka shkuar në spitalin e Kukësit për arsye se është ndjerë keq, por sipas ligjit femrat që janë paraburgim pas arrestimit për vepër penale duhet t'i nënshtrohet një kontrolli mjekësor për të ditur gjendjen shëndetësore, si për shembull mos është shtatzëne apo sëmundje të tjera, që do të thotë se është shumë mirë me shëndet.

Sipas informacioneve për Report Tv, destinacioni i këngëtares ka qenë fillimisht në Tiranë e më pas për të shkuar në Ulqin për realizimin e një klipi të ri.

Mësohet se për realizimin e klipit do të qëndronte rreth një javë në Shqipëri.

Pritet që ditën e hënë ose të martën, t'i caktohet masa e sigurisë. Sipas kodit penal trafikimi i armëve të zjarrit dënohet nga 10 deri në 20 vite burg. 


Lajmi kryesor:

Këngëtarja Fjolla Morina arrestohet në kufi me dy armë, rrezikon 20 vite burg


D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?×

Lajmi i fundit

John

22 mijë raste në ditë/ Pas Francës e Gjermania, edhe Britania e Madhe rikthen karantinën deri në 2 dhjetor