PSG - Dortmund, arbitri italian Daniele Orsato s'i mban lotët pas ndeshjes

PSG - Dortmund, arbitri italian Daniele Orsato s'i mban lotët pas ndeshjes

Daniele Orsato

Arbitri i mirënjohur italian, Daniele Orsato nuk i mbajti lotët pas PSG 0-1 Dortmund në gjysmëfinalen e kthimit të Champions League. Për Orsaton kjo ishte ndeshje e fundit në Champions League pasi pas Euro 2024 do tërhiqet nga karriera e gjyqtarit.

48-vjeçari u përpoq të mbante lotët pas vërshëllimës së fundit dhe përpara se të përqafonte ndihmësit e tij në 'Parkun e Princave'. Gjyqtari italian ishte në qendër të vëmendjes mbrëmë, kur ai fillimisht akordoi një penallti për vendasit, përpara se të ndryshonte shpejt mendjen dhe të jepte një goditje dënimi.

Orsato dhe Marco Guida janë gjyqtarët italianë të përzgjedhur për Euro 2024. Orsato ka drejtuar 55 ndeshje të Champions League në karrierën e tij, duke përfshirë finalen 2019-20 mes Bayern Munich dhe PSG.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë