PSG gjen në Serie A zëvendësin e Kylian Mbappe

PSG gjen në Serie A zëvendësin e Kylian Mbappe

Kylian Mbappe dhe Khvicha Kvaratskhelia

Paris Saint Germain duhet të zëvendësojë Kylian Mbappe dhe për këtë arsye po mendon për Khvicha Kvaratskhelia. Lojtari i Napolit ka përfunduar në fokusin e parisienëve, megjithatë sipas asaj që raportohet nga 'Corriere dello Sport', napolitanët po mendojnë një rinovim për të shmangur humbjen e gjeorgjianit si dhe të Victor Osimhen.

Me Mbappe që në fundin e sezonit do jetë i lirë dhe i gatshëm për të ndërruar ambeint, në Paris nuk kanë humbur kohë dhe kanë pikasur as më pak e as më shumë një nga talentet më të mëdha të Serie A dhe jo vetëm.

Edhe pse Khvicha Kvaratskhelia e ka dëshirë të jetë pjesë e Real Madrid dhe nuk e ka fshehur, duket se roli i liderit dhe paga e majme në qytetin e dashurisë mund ta joshë 23-vjeçarin që pas dy sezonesh të largohet nga Napoli.

80 milionë euro është vlera e tij në treg, me kontratën që i skadon në verën e 2027. Dhjetë gola dhe nëntë asistime për gjeorgjianin këtë sezon, teksa ai do jetë pjesë e Euro 2024, me Gjeorgjinë që siguroi një vend për në Gjermani për herë të parë në histori.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

 Iraku dhe Jordania tërheqin nënshkrimet në dokumentin e përbashkët pas samitit të paqes në Zvicër

 Iraku dhe Jordania tërheqin nënshkrimet në dokumentin e përbashkët pas samitit të paqes në Zvicër