PSG njofton zyrtarisht largimin e Messit, këto janë 3 zgjedhjet e mundshme për argjentinasin në sezonin e ardhshëm

PSG njofton zyrtarisht largimin e Messit, këto janë 3 zgjedhjet e mundshme për argjentinasin në sezonin e ardhshëm

Lionel Messi

Zyrtarisht Lionel Messi nuk do të jetë më lojtar i Paris Saint German gjatë sezonit të ardhshëm. Lajmin tashmë e bëri me dije edhe vetë klubi francez dhe Messi nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale.

Vetë trajneri i PSG, Gatlier e njoftoi largimin e ‘pleshtit’ teksa theksoi se ndihet i nderuar që ka stërvitur lojtarin më të mirë në histori të futbollit.

Tre destinacionet e mundshme për Messin janë Inter Miami, Barcelona dhe Al Hilal. Katalanasit mund të kenë marrëveshje me Messin nëse arrijnë të reduktojnë rrogat e lojtarëve dhe të zgjidhin një pjesë të problemeve financiare.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, Booking dhe dëmshpërblimet e përmuajshme për të larguarit nga puna do tatohen nga 13 deri 23%

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, Booking dhe dëmshpërblimet e përmuajshme për të larguarit nga puna do tatohen nga 13 deri 23%