Publikohet lista e qytetarëve në Durrës, që përfitojnë nga granti i rindërtimit pas tërmetit

Publikohet lista e qytetarëve në Durrës, që përfitojnë nga granti i rindërtimit pas tërmetit

Ndërtesë e dëmtuar nga tërmeti në Durrës

Lista me qytetarët që përfitojnë grante pasi iu dëmtuan shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit është publikuar. Këshilli bashkiak i Durrësit pasi zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme online miratoi listën e qytetarëve që do të përfitojnë nga granti i rindërtimit pas dëmeve të tërmetit të 26 nëntorit.

Sipas njoftimit, përfitues janë familje me banesa private që kanë një shkallë dëmi të nivelit DS4 dhe DS5. Kujtojmë se Durrësi ishte një ndër zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit i vitit të kaluar, ku shumë banesa u shpallën të pabanuar dhe shumë qytetarë ngelën në qiell të hapur.

Lista e plotë e qytetarëve e miratuar nga Këshilli bashkiak i Durrësit

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Humbja e ‘BF’ në Kukës, Kadilli: Berisha të hapë krahun se mori më qafë opozitën! Zhvendosja e Bardhit te Rithemelimi? Vendim politik! Karaj: E njeh si deputet

Humbja e ‘BF’ në Kukës, Kadilli: Berisha të hapë krahun se mori më qafë opozitën! Zhvendosja e Bardhit te Rithemelimi? Vendim politik! Karaj: E njeh si deputet