Pukë, terrorizon banorët me
kallashnikov, arrestohet i riu

Pukë, terrorizon banorët me<br />kallashnikov, arrestohet i riu
Një person ka qëlluar me armë zjarri në ajër në fshatin Gojan i Madh në rrethin e Pukës, duke terrorizuar banorët.

Martin Gjergji, 24 vjeç, ka qëlluar disa herë me armë kallashnikov, ndërsa është është vënë në prangat e policisë pak orë më pas. 

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Brigjë, fshati Gojan i Madh, Njësia Administrative Gjegjan, Bashkia Pukë ku kanë konstatuar 46 gëzhoja model 56 të shpërndara në mënyrë të çrregullt në rrugën e shtëpisë së Gjergjit. 

Pas një kontrolli të bërë në banesën e këtij shtetasi dhe ambienteve përreth saj, u gjet e groposur një armë automatike Model 56, 7 krëhëra, ku 6 prej tyre ishin bosh ndërsa njëri kishte 25 fishekë brenda, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

[gallery]22555[/gallery]

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat