Punëtori u rrëzua nga shkallët gjatë punës dhe përfundoi te Trauma, arrestohet pronari i banesës në Pogradec

Foto ilustruese

Arrestohet pronari i banesës në Pogradec ku u rrëzua duke punuar 59 vjeçari i identifikuar si Reshit Laraku. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, në fshatin Hudënisht.

Gjatë punimeve në banesën e 47 vjeçarit (e pajisur me leje ndërtimi dhe dokumentacion të rregullt) është rrëzuar nga shkallët Reshit Laraku, i cili mori dëmtime në kokë dhe aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë. Pronari i banesës arrestohet për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë",

Njoftimi i policisë:

Arrestohet për veprën penale "Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë", pronari i banesës, në të cilën dje, gjatë punës, u dëmtua një punëtor.  

Në vijim të veprimeve procedurale të kryera në lidhje me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme, në fshatin Hudënisht, Pogradec, ku gjatë punës u dëmtua shtetasi R. L., 58 vjeç, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Sh. P., 47 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë punimeve në banesën e tij (e pajisur me leje ndërtimi dhe dokumentacion të rregullt) është rrëzuar nga shkallët 58-vjeçari, i cili mori dëmtime në kokë dhe aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë.  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

  • Iris: 25/06/2021 01:54

    Jane ne vete keta ?! Ne te gjithe boten pergjegjes jane firmat kontraktore te ndertimit, si dhe ne raste si ky, vete punetori.Pse pronari supozohet t'i siguroje skelat,pajisjet e sigurise dhe vendet ku qendrojne gjate punes ??Po beheni qesharake me keto lloj arrestimesh.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Ngjajnë si binjakë, fëmijë dhe prindër si dy pika ujë