Punimet për gjimnazin 'Isa Boletini' në Vorë, Rama: Një ndër 30 shkollat që përfundojnë brenda vitit

Punimet për gjimnazin 'Isa Boletini' në Vorë, Rama: Një ndër 30 shkollat që përfundojnë brenda vitit

Gjimnazi 'Isa Boletini' në Vlorë

Kryeministri, Edi Rama ka ndarë fotot nga punimet që vijojnë ende për shkollën “Isa Boletini” në Vorë. Rama shkruan se gjimnazi është një ndër 30 shkollat për të cilat punimet do të përfundojnë brenda këtij viti.

Ndërsa bën me dije se gjatë 2024-ës do të ketë punime të tjera për rikonstruktimin dhe ndërtimin e shkollave me palestra dhe terrene sportive.

“Gjimnazi “Isa Boletini” në Vorë është një nga 30 shkollat që i përfundojmë brenda këtij viti, me financimin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në bashkëpunim me pushtetin vendor. Përgjatë 2024, hapim kantiere të reja në shkolla, duke përfshirë terrene sportive dhe palestra, për të modernizuar infrastrukturën shkollore me standarde bashkëkohore”- shkruan Rama.

B.V/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Transferta në Conference League, Orges Shehi: Partizani synon kalimin, do ketë ndryshime në emra

Transferta në Conference League, Orges Shehi: Partizani synon kalimin, do ketë ndryshime në emra