Punoni me orë të gjata ulur?! Disa këshilla për t'ua bërë ditën më pak të lodhshme

Punoni me orë të gjata ulur?! Disa këshilla për t'ua bërë ditën më pak të lodhshme

Foto ilustruese

Shumë prej nesh janë të detyruar që të rrinë me orë të tëra duke qëndruar në një karrige, përpara kompjuterit. Por edhe të shpenzosh shumë kohë ulur mund t’ju shkaktojë dhimbje shpine, koke apo edhe probleme të tjera.

Ç’do gjë e ka një zgjidhje dhe gjithçka lidhet me qëndrimin e trupit tuaj.

Frymëmarrja

Kur qëndroni ulur, gjeni pozicionin më të mirë për ju, pastaj merr frymë në atë mënyrë që stomaku juaj të dali përpara.

Shplodhe qafën herë pas here

Vëri duart në tavolinë dhe shtrije qafën duke masazhuar kokën me gishta.

Shtriji këmbët dhe krahët duke provuar të bësh streching

Mundohu të mbash shpinën sa më drejtë dhe këmbët pozicionoi në mënyrë të rehatshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas