Punoni në të zezë dhe doni pagë lufte? Rama: Hakun do e merrni vetëm me këtë kusht

Nëse punoni në të zezë dhe kërkoni një pagë lufte, kryeministri Edi Rama ka një kusht që duhet ta plotësoni për të marrë më pas hakun. "E di që kemi një problem me ata që punonin me të zezë. Por nuk mund të bëjmë dot asgjë sy mbyllur në këtë drejtim. Nuk e ndajmë një ndihmë për kë punonte në të zezë, pastaj i bie që të vijë kushdo dhe të thotë më jepni një pagë lufte se kam punuar në të zezë. Në u ndihmojmë nëse na tregoni ku keni punuar në cilën kompani dhe kush iu ka paguar. Dhe kjo jo për të penalizuar punëdhënësin, por për të verifikuar rastin dhe për t'iu dhënë hakun" tha Rama.


Lajmi kryesor:

'Liri me pikatore'! Rama: Në mes të prillit presim të shohim shifrat reale të virusit, më pas do vendosim


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?×

Lajmi i fundit

John

Tërmeti dëmtoi banesat mbi amfiteatrin e Durrësit, Drejtori i Kulturës: Duhen shembur! Bashkia: Vendimin e jep Ministria e Kulturës